Nieporęt - Wodnik

Jest to jeden z najstarszych portów na Jeziorze Zegrzyńskim. Należy do klubu TKKF Wodnik. Zlokalizowany jest w ujściu Kanału Żerańskiego do Jeziora Zegrzyńskiego. Port składa się z dwóch prostokątnych basenów, wschodniego i zachodniego, rozdzielonych nabrzeżem zlokalizowanym na wprost wejścia.

Większość miejsc w porcie jest zastrzeżona dla klubowiczów TKKF Wodnik, jednak, o czym wiedzą nieliczni, nie wszystkie. Część miejsc postojowych dzierżawi od klubu firma świadcząca usługi motorowodne i można wykupić postój w tym porcie za pośrednictwem tej firmy.

Oba baseny portowe mają betonowe nabrzeża zabezpieczone oponami, w kilku miejscach są też drewniane pomosty. Slip znajduje się w narożniku Basenu Wschodniego. Tam też mieści się okazały budynek klubowy z wieżyczką. W budynku jest sala klubowa, bar, oraz biuro kierownika przystani.

Na zewnątrz portu, przy nabrzeżu okalającym Basen Zachodni, blisko mostu, jest pomost, który wykorzystywany jest przez jeden z tramwajów wodnych jako stałe miejsce postojowe.

Podchodząc do TKKF Wodnik należy pamiętać, że zatoczka prowadząca z portu do Jeziora Zegrzyńskiego obfituje w płycizny i roślinność wodną, dlatego najlepiej trzymać się tu wyznaczonego toru wodnego.

Piotr Salecki (2016)Panorama przystani TKKF WOdnik - fot. Piotr Salecki (2015)